Lendav ketas

Ufonähtused EestisSisukord

1×1px

1×1px
Lehekülje koostas &
teostas Ivo Tarmisto

insigiil

01. novembri 2004.a. objekti vaatlused Eestis


"Eesti Päevalehe" 17. novembri 2004.a. numbris on lisainfo 01. novembri 2004.a. tundmatute objektide vaatlusele Tallinnas.
Malle Kuusk meenutab oma elamusi 01. novembri õhtul Tallinna piiril: "Sõitsin parajasti Pärnu maanteed mööda kodu poole, kui jäin taevas paistvat kahte objekti vaatama. Pidin peaaegu liiklusõnnetuse tegema."
"Selges sinises taevas paistsid loojuva päikese kiirtes kaks valget objekti, mis silma järgi vaadates paistsid paigal seisvat või väga aeglaselt liikuvat. Malle jälgis objekte veel koju jõudnunagi, kuni need pimenevasse õhtusse kadusid, kokku umbes pool tundi."
"Ma ei ole elus sellist asja näinud," on Mallel nädalate eest nähtud pilt elavalt meeles.

"SL Õhtulehe" 05. novembri 2004.a. numbris on samuti lisainfo 01. novembri 2004.a. tundmatute objektide vaatlusele.
Vaatlus toimus Tallinna linnas.
Anu meenutab, kuidas ta nägi seda objekti kella 16.30 paiku, kui sõitis mööda Trummi tänavat Kadaka puiestee poole.
"Seal ta taevas oligi, Kadaka tee poolses servas. Helendav, horisontaalne, mitte väga kõrgel. Vaatasin ja mõtlesin, mis see olla võiks, kuid samas ta kadus. Mõtlesin, et pole vaja fantaseerida, võib-olla mingi loodusnähtus," kirjeldab Anu.

Veel üks vaatleja meenutab: "Nägin kahte objekti õhtul poole viie paiku töölt koju sõites. Objektid olid pilvitus taevas Mustamäe kohal. Asjandused olid üsna lähestikku, üks pikema sabaga, teine lühem. Kui sõitsin üle Tammsaare tee pikenduse, jäid need majade varju."