Lendav ketas

Ufonähtused HiiumaalSisukord1×1px
Ivo Tarmisto
Kodulehekülg
Tundmatu ilmingud
Eestis
Ufonähtused Hiiumaal

Avaleht
Kahe kera vaatlus
Valguslaigud
Erepunane kolmnurk
Sabaga tumepunane kera
Erkpunane kera
Veripunased valgusvihud
Helendavad objektid
Punane poolsfäär
Plinkivate tuledega Ufo
Hõbedaselt helkiv objekt
Ufo tegutses kolmel õhtul
Koer Pässu juhtum

Kahe 10-meetrise tulekera lähivaatlus
Suur UFO-kera Sõru kohal
Viited & Video

1×1px

Lehekülje koostas &
teostas Ivo Tarmisto
insigiilVarasem kummaline juhtum Mudaste külas Hiiumaal
10. märtsil 1991.a.

Koer Pässu lugu

Mudaste külas Hiiumaal oma suvekodu pidav Tiiu oli sellel korral puhkamas seal ja aasta oli siis 1991. Tiiu sõbranna Hilja oli sõitnud talle külla tolle aasta üheksanda märtsi õhtul. Ta ootas perenaist Tiiut tema talus. Kuna päev oli juba hämardumas ja perenaist ei olnud ikka veel koju saabunud, kirjutas Hilja talle köögis elektritule valgel kirja, et ta tuleb uuesti järgmisel päeval. Kui Hilja järgmisel päeval, kümnendal märtsil, Tiiu juurde sõitis, kaasas oma koer nimega Pässu, siis Tiiu jutustas talle neist eelmise päeva õhtu imelikest juhtumitest elektriga ja teda saatnud valgusest, millest rääkis ka loo "Kolmel järjestikusel oktoobrikuu õhtul 2008.a. tegutses UFO Mudaste külas Hiiumaal" jutustanud naine. Ta oli eelmisel õhtul viibinud siis sama jutustaja naise juures ja näinud Hilja auto tulesid, kui ta juba ära sõitis, küll kohe koju rutanud ja avastanud siis, et elektrit ei ole ja korgid on läbi põlenud.

Tiiu jutustamise ajal, kümnendal märtsil, istusid sõbrannad suures toas ja koer oli nende juures ning muutus kogu aja ärevamaks, jooksis ühe akna juurest teise juurde ja kippus õue, kuid ei haukunud, vaid niutsus tasakesi. Koerad ju tavaliselt hauguvad, kui haistavad midagi või kedagi võõrast, kuid siis Pässu ei haukunud kordagi. Nad vaatasid mitu korda ka ise aknast õue, et näha, kas on keegi ümber maja kõndimas (inimene, metsloom), kuid ei näinud kedagi. Lõpuks nad otsustasid, et lasevad koera õue ja lähevad ka ise kaasa. Nii kui nad ukse avasid, pani Pässu otsejoones jooksuga metsa poole ja kadus puude vahele ilma häält tegemata, mis koera puhul on väga imelik. Metsast mingit häält ei kostunud, nad kutsusid tükk aega koera nime hüüdes tagasi, kuid ei midagi. Lõpuks nad läksid rada mööda metsa, kuhu Pässu oli kadunud, hüüdes ikka ja jälle koera nime, kuid koera haukumist ega mingeid muid hääli ei kostunud.

Kuna nad olid just rääkinud eelmise õhtu (9. märts) juhtumist ja seostanud selle muu maailmaga, siis täiesti spontaanselt vaatas Hilja taeva poole ja hüüdis: "Andke mu koer tagasi!". Vastuseks kostus okste ragin, nagu langeks keegi läbi okste alla maa peale ja Pässu tormaski puude vahelt välja. Koeral ei olnud mingeid vigastusi, tema käitumine ei olnud sel momendil ega ka hiljem mitte kuidagi erinev tavapärasest, nii et.... mis see oli?

Hilja arutles, et kuna Pässu oli väga pisike koer, siis ei saanud ta ka põhjustada okste raginat nende juurde tagasi tulles, kuna ta lihtsalt ei ulatunud maast eriti kõrgele ning oma väikese koguga ja kehakaaluga oleks võimatu okste murdumist (raginat) põhjustada. Nad ei läinud vaatama Pässu oletatava "maandumise" kohta, julgust nappis.

Pässu on nüüd mitu aastat juba koerte taevas, ta oli pisikene pika musta karvaga puhtatõuline krants.

Alljärgnev on lugu Tiiu suvekodus toimunud elektrikatkestusest ja teda tee kõrval saatnud tulekerast, mis toimusid Pässu loole eelnenud päeva õhtul, jutustatuna "Ufojuhtumid Mudastes 2008.a. sügisel" loo jutustaja poolt:

"See oli siis nüüd umbes kümme aastat tagasi (tegelikult 1991. aasta 9. märts) kui Tiiu nägi. See oli siis pime aeg. Tiiu oli siis siin ( Mudastes ) ja ta tuli meile, et temal voolumõõtjas on kork läbi, pole voolu, et kas minul uut korki on. Minul ei olnud ja siis ta läks siia naabrite juurde, Reinu juurde, ja Rein oli talle siis korgi andnud. Ja siis kui tema sealt tagasi tulema oli hakanud, siis käinud niisugune tulekera tema vasakul pool külges tema kõrval. Kui tema tulnud edasi siis kera ka tulnud edasi ja siis kadunud ära ja natukese aja pärast olnud jälle tema kõrval. Ja siis ta tuli meile, ta oli nii hirmul, pole sõna suust välja saanud ainult ohkis ja ohkis ja kera oli tulnud siia tee äärde ja siin kadunud ära. Tee ääri mööda oli tulnud ( kera )."

How to Use "Google Translate"


The First Way:
  • Choose from the "Google Translate" gadget the language you want to translate into and select it and the whole web page text is translated into your choosen language.
The Second Way:
  1. Select the text you want to translate on the web page.
  2. Choose "Copy" for the selected text.
  3. Click on the "Google Translate" gadget text area.
  4. Now opens the "Google Translate" web page and paste the selected text into the form box.
  5. Choose from the right form the language you want to tramslate into and click on "Translate".
Tagasi algusesse