Lendav ketas

Ufonähtused HiiumaalSisukord1×1px
Ivo Tarmisto
Kodulehekülg
Tundmatu ilmingud
Eestis
Ufonähtused Hiiumaal

Avaleht
Kahe kera vaatlus
Valguslaigud
Erepunane kolmnurk
Sabaga tumepunane kera
Erkpunane kera
Veripunased valgusvihud
Helendavad objektid
Punane poolsfäär
Plinkivate tuledega Ufo
Hõbedaselt helkiv objekt
Ufo tegutses kolmel õhtul
Kahe 10-meetrise tulekera lähivaatlus
Suur UFO-kera Sõru kohal
Viited & Video

1×1px

Lehekülje koostas &
teostas Ivo Tarmisto
insigiilSabaga tumepunase kera vaatlusVaatlus toimus Hiiumaal Käina - Emmaste maanteel. Vaatlejateks olid kaks täiskasvanut, mees ja naine, endise "Sõpruse" kolhoosi töötajad. Juhtumit kirjeldas juhi kõrval istunud naine.

24. oktoobril 1986.a. sõitsime mööda maanteed Luguse poolt Käina suunas meie kolhoosi sõiduautoga Moskvitsh. Kui olime jõudnud selle kohani, kus paremal pool on hästi näha kõrgepinge trahvoalajaam, märkasin äkki auto külgmisest aknast taevas tumepunast kerakujulist objekti. Kell võis olla umbes 14.20. Roolis olnud mehe hinnangul asus nende auto siis umbes 300 m kaugusel Orjaku tee ristist.

Kui ma kera taevas märkasin asus see tee ja alajaama vahelise maa-ala keskosa kohal ja umbes 100 kuni 200 m kõrgusel. Kera liikumise suund oli alajaama poolt üle maantee põldude suunas. Selle suurus võis olla mitte rohkem kui pool meetrit ja kaugus autost sellel hetkel umbes 200 m. Kui ma kera märkasin andsin sellest kohe teada ka roolis olnud abikaasale, kuid ilmselt autojuhtimine ei võimaldanud temal kera kohe märgata.

Kera ei liikunud kiiresti ja selle liikumise teekond üle maantee jäi autost eespoole nii, et ma pidin kera nägemiseks ennast nihutama peaaegu vastu esiklaasi. Sedasi liikuvas autos esiklaasi ülaservast kera jälgides ületas see auto ees maantee ja tõusvas joones suundus teiselpool maanteed põldude poole. Alles siis kui kera oli ületanud maantee, märkas seda ka autojuht.

Kui kera oli ületanud maantee märkasin äkki, et selle taga on nagu mingisugune saba. See oli samasuguste selgete piirjoontega nagu kera isegi ja samuti tumepunast värvi. Niisugusena sabaga kera välja nägi naise tehtud joonise järgi. Tumepunane kera sabaga

Kera teiselpool teed tõusvas joones eemalduvat lendu vaatasime liikuvast autost juba meie mõlemad koos. Kuid vaatlus lõppes õige peatselt, sest kera tõusev ja eemalduv lend toimus vägagi kiiresti. Arvan, et kogu vaatlus võis kesta umbes paar minutit.

Mees jättis auto peale Orjaku risti maantee äärde seisma, et koos läbiarutada suurt erutust pakkunud äsjane sündmus.

How to Use "Google Translate"


The First Way:
  • Choose from the "Google Translate" gadget the language you want to translate into and select it and the whole web page text is translated into your choosen language.
The Second Way:
  1. Select the text you want to translate on the web page.
  2. Choose "Copy" for the selected text.
  3. Click on the "Google Translate" gadget text area.
  4. Now opens the "Google Translate" web page and paste the selected text into the form box.
  5. Choose from the right form the language you want to tramslate into and click on "Translate".
Tagasi algusesse