Lendav ketas

Ufonähtused HiiumaalSisukord

1×1px

1×1px
Lehekülje koostas &
teostas Ivo Tarmisto
insigiil

Säraküünlana põlev objekt kihutas üle taevalaotuse


Tekst ajalehest "SL ÕHTULEHT" 16.03.2002.a.

15. märtsi varahommikul kella viie paiku nägid kaks Kose vallas metsatööl olnud meest ebaharilikku helendust - hääletult kihutas üle taevalaotuse suur ja säraküünlana põlev tundmatu objekt.

Kose vallas metsatööd teinud Järvamaa mehed olid öises vahetuses ja veel tööhoos, kui üks neist märkas taevas ebaharilikku helendust - idakaarest põrutas läände põlev piklik imelik objekt ja kadus hääletult metsa taha.

"Esimesena nägi seda minu paarimees Uve Holtsmeier ja ütles mulle ka. Istusime masinas ja vaatasime koos. Mingit heli me ei kuulnud," meenutab metsamees Valdu Välimäe ja tunnistab, et see oli tal esimest korda elus, kus ta midagi säherdust nägi.

Kolmas metsas olnud töömees magas soojakus ja jäi kordumatust vaatepildist ilma.

"Olen näinud, kui täht kukub. Aga midagi niisugust nägin esimest korda. Kui seda võrrelda tähe kukkumisega, siis see oli tähest paarkümmend korda suurem. Pealegi täht ei põle niimoodi... Tulesaba, mis tagant välja tuli, oli pikk ja põles heledasti... nagu keevitustuli. Aga nii valge see ka ei olnud, et oleks meid valgustanud," kirjeldab Valdu Välimäe nähtut.

Mehed arutasid omavahel, millega võis tegemist olla, aga üksmeelele ei jõudnud. "Uve pakkus, et rakett, kuid mis rakett see selliselt lendab," ei usu Valdu. "UFO see ka ei olnud," on ta veendunud.

How to Use "Google Translate"


The First Way:
  • Choose from the "Google Translate" gadget the language you want to translate into and select it and the whole web page text is translated into your choosen language.
The Second Way:
  1. Select the text you want to translate on the web page.
  2. Choose "Copy" for the selected text.
  3. Click on the "Google Translate" gadget text area.
  4. Now opens the "Google Translate" web page and paste the selected text into the form box.
  5. Choose from the right form the language you want to tramslate into and click on "Translate".
Tagasi algusesse