Auk nr 5 kuju
Väikepildid
Sisukord
1×1px 1×1px
1×1px
Lehekülje koostas &
teostas Ivo Tarmisto
insigiil

 
Augud Tauli rõngasjärve jääs
Riidaja külas Valgamaal

Kolm auku tekkisid ootamatult Denny Straube tiigi jäässe
Marioni maakonnas Iowa osariigis USA-s


Laupäeva hommikul, 17. jaanuaril 2009.a., avastas Marioni maakonnas, Iowa osariigis USA-s Knoxville'st, Marioni maakonna pealinnast, lõunas elav Denny Straube ootamatult oma jäätunud tiigi jääs kolm kummalist auku, millest suurima läbimõõt oli umbes kolm jalga ehk siis 90 cm. Augud moodustasid kolmnurga.
"Mulle meeldib siin elada ja kogu aeg juhtub siin midagi erinevat", rääkis Denny Straube. Seekordne erinev oli tõesti täiesti teistsugune.
Mis iganes see olla võis aga see pidi tabama jääd küllalt tugevalt, et tekitada sellesse umbes kolme jala ehk siis 90 cm läbimõõduga augu ja paiskama selle kaudu tiigi jääle umbes kolme tolli ehk siis 7,5 cm paksuse veekihi, mis moodustas suure ringi ümber selle augu. Kokkupõrge oli tekitanud jäässe umbes 15 jala ehk siis 4,5 m pikkused jäälõhed, mis lähtusid nagu kiired sellest august. Tiiki ümbritseval lumel ei olnud näha mingeid jälgi - kogu lumekate ümberringi oli puutumatu.
Denny and Terry Straube on juba kuulnud nende aukude tekke kohta igasuguseid teooriaid, kuid ükski neist pole suutnud seletada aukude teket. Straube'd loodavad, et suvel tuleks keegi, kes sukelduks nende umbes 2 m sügavusse tiiki, et välja selgitada mis võiks olla nende tiigi põhjas

Slaidiprogramm aukudest Denny Straube tiigi jääs
edasi
1×1px
tagasi


Kommentaar "Sakalast"
aukude kohta Tauli rõngasjärve jääs
19.03.2009
"Elan sellest talust 35-km kaugusel ja oma õuealal on mul 100 × 60 m tiik, kaevatud 6 aastat tagasi ja samasugused augud 3 tükki, tekkisid samuti 2 - 3 nädalat tagasi, ei käi siin keegi kalal, polegi muud kui kogred tiigis.
Ei oska ka välja mõelda millest need tekkisid ja just tänavu."

Peggy Gervase märkas, et tema kodulähedase tiigi jäässe on tekkinud hulk suuri jääringe
Edeni linnas Erie maakonnas New-Yorgi osariigis USA-s

Peggy Gervase märkas reedel 22. märtsi 2013.a. õhtupoolikul oma kodu lähedal asuva tiigi jääkattes täiesti müstilist pilti - jäätunud tiik oli kaetud hulga täiesti ümmarguste ringidega.
P.Gervase elukoht on Edeni linn, Erie maakond, New-Yorgi osariik, USA.
Talle tekkis kohe assotsiatsioon seletamatute viljaringidega, mis ilmuvad põldudele, kuid need olid ju tekkinud jäässe !
Ta tegi fenomenist pildi ja kirjeldas seda kui: “Veider omamoodi ja samas ka kihvt omamoodi” ning postitas pildi koos tekstiga Facebooki ja palus abi Buffalo telejaamalt WGRZ. Tema postitus on saanud üle 40 tuhende vaatamise ja hulga kommentaare, nagu näiteks: kõhugaasi täis haned, elevant on kõndinud üle tiigi jää, kalad ujuvad nendes jääringides.
Rohkem looduslähedased on selgitused: soojema vee tõus tiigi põhjas olevatest allikatest, gaasid kõdunevatest taimedest tiigis jne.
Suurem osa kommenteerijaid arvas, et tegemist on tulnukate tegevusega.
Kui WGRZ reporter Ron Plants küsis Gervase'lt, et kas ta pole siin kummalisi tulesid näinud, vastas ta naerdes: “Ma ei ole veel nii kaugele jõudnud!”
Kuid jääringide tekkimise pöhjused on ikkagi jäänud seletamatuks...

Intervjuu Peggy Gervasega


Tagasi algusesse