UFOd ja UAOd Tarmisto fotodel
Hold cursor here for direction to watch background images - Hoia kursorit tekstil tutvumaks juhisega taustapiltide vaatamiseks
Ivo Tarmisto fotodel on jäädvustunud UFOd ja UAOd

Mina, Ivo Tarmisto, inspekteerisin minu enda poolt võetud fotosid ja leidsin nendelt mõnedel niisuguseid objekte, mida võib liigitada UFOde ja UAOde hulka.

Mõisted:
UFO - Unidentified flying object ehk identifitseerimata lendav objekt;
UAO - Unidentified aerial object ehk identifitseerimata atmosfääri objekt;

Mis vahe on siis UFO ja UAO vahel.
UFOks me nimetame tavaliselt objekte, mida ei ole suudetud identifitseerida kas looduslike objektidena või siis inimvalmistatud objektidena,
nagu näiteks linnud, putukad, kõikvõimalikud lennumasinad, balloonid, raketid, ilutulestik jne.
Mõiste UFO tähistab tavaliselt objekte, mis kuuluvad maavälistele olenditele ja on oma kujult väga erinevad.
UAOde hulka võib lugeda niisuguseid objekte, mida ei ole suudetud identifitseerida meile tuntud atmosfäärinähtustena nagu halo, virmalised, valguse refraktsioon, erinevad pilvede liigid aga samuti ka fotoaparaatides tekkivad erinevad valgusefektid ja palju muud sarnast.
UAOde hulka kuuluvad kõige enam paralleelsest reaalsusest ilmunud kerad ehk orbs (inglise keeles), aga ka igasuguste teistsuguste kujudega objektid, mis püsivad meie nähtavuse piirides mõne aja ja siis kaovad jälle.
UAOde hulka võib arvata ka kõikvõimalike kummituste ilmumise korraks meie reaalsusesse, et siis jälle siit kaduda.

Fotod on võetud digikaameraga Canon IXUS 95 IS 10 Mpx.

Pisipiltidena esitatud originaalfotode suurus on 3648 x 2736 px, mis võib põhjustada aeglust allalaadimisel.

UFO-kuju laadne tühik pilvedes ja vähemalt 24 sinakat-värvi laiku kobaras taevas

Foto on võetud Hiiumaal Kärdla linnas Hausmas mere ääres. Foto tegemise aeg oli 06.06.2010.a., kell 15:42.
Fotol on näha UFO-kuju laadne tühik pilvedes, millest läbi on näha sinine taevas, mis võib viidata sellele, et selles tühikus asetses kõrgemas sageduses olev UFO, mida ei saanud fikseerida ei inimsilm ega ka fotoaparaadi sensor.
Teisel pildil on minu poolt parema nähtavuse saavutamise eesmärgil muudetud foto valgustatust.
Suurest ufo-laigust paremal on kollaste ringidega fikseeritud erineva suurusega sinakad laigud kobaras, mis võivad viidata suurele hulgale ufodele, mida suur ufo on endast välja saatnud.

Vaade avamere suunas Kärdlas Hausma rannast Hiiumaal Fotol on UFO-kuju laadne tühik pilvedes ja vähemalt 24 sinakat-värvi laiku kobaras taevas
Vasakklõps suurema pildi vaatamiseks
Paremklõps. Vali hüpikmenüüst "Vaata pilti" originaalsuuruses pildi vaatamiseks

Üks silindritaoline objekt ja kaks ovaalisarnast objekti taevas

Foto on võetud Hiiumaal Kärdla linnas Hausmas mere ääres. Foto tegemise aeg on 06.06.2010.a., kell 15:44.
See foto on võetud samast kohast kus eelminegi, kuid kaks minutit hiljem.
Fotol on näha kolm erineva suuruse ja kujuga tumedat objekti. Fotosuurenduse ja värvustasakaalu muutmisel on fotol paremini näha järgmist:
Üks objekt on valge ribaga tumeda vertikaalsilindri sarnane, mille ülaosa küljest ulatub välja tume varvataoline triip.
Teine tume objekt sarnaneb väljavenitatud ovaalile, mille juures on mitu valget objekti.
Kolmas tume objekt sarnaneb ovaalile, mida ümbritseb valgete sfääritaoliste objektide rõngas ja mille kõrval on tume ala.
Tegu võib olla kas UFOde või UAOdega.

Vaade Hausma rannamaastikule Fotol on üks silindritaoline objekt ja kaks ovaalisarnast objekti taevas
Ülemine objekt on valge ribaga tumeda vertikaalsilindri sarnane, 
alumine tume objekt sarnaneb väljavenitatud ovaalile Ülemine objekt on valge ribaga tumeda vertikaalsilindri sarnane, 
alumine tume objekt sarnaneb väljavenitatud ovaalile See objekt on valge ribaga tumeda vertikaalsilindri sarnane, mille ülaosa küljest ulatub välja tume varvataoline triip See tume objekt sarnaneb ovaalile, mida ümbritseb valgete sfääritaoliste objektide rõngas ja mille kõrval on tume ala
Punane kera koos kõrvalkujunditega meretasapinnal ja kaks tumedat objekti teineteise peal meretasapinnal

Foto on võetud Kärdla linnas rannarestoran "Rannapaargu" ees mereääres. Foto on võetud vaatega mere suunas, kusjuures Tareste (Kärdla) lahe teisel kaldal on näha kärdlalaste meelis päevitusala Tõrvanina kallas.

Foto on võetud samal päeval kui eelminegi, ehk siis 06.06.2010.a., kell 16:07:34. Fotode tegemise vahe on seega 23 minutit.
Sõitsin autoga Kärdla linnas Hausmast Rannapaargu juurde. Kaardil on märgitud fotode tegemise kohad, suunad ja kellaajad. Tegemist on sama Tareste lahega, kuid fotode võtmise kohad ja suunad on erinevad.

Foto parema ääre lähedal on näha pooleldi veest välja ulatuv punane kera koos vahetult selle kõrval oleva tumeda poolsfääriga, mille all on valge triip.
Foto keskosas on näha merepiiril kahte tumedat eset teineteise peal. Kollase ringiga tähistasin ka linnu, et oleks arusaadavam, kuidas lind distantsil välja näeb.
Tegu võib olla UAOdega.

Vaade Tareste lahele Kärdlas rannarestoran 'Rannapaargu' juurest Fotol on punane kera koos kõrvalkujunditega meretasapinnal ja kaks tumedat objekti teineteise peal meretasapinnal
06.06.2010.a. Ivo Tarmisto poolt võetud fotode tegemise kohad, suunad ja kellaajad Fotol on näha pooleldi veest välja ulatuv punane kera koos vahetult selle kõrval oleva tumeda poolsfääriga, mille all on valge triip Fotol on näha merepiiril kahte tumedat eset teineteise peal ja kahte valget täppi nendest paremal pool

See foto on võetud samas kohas ja suunas kus eelminegi, kuid ajavahega neli sekundit, ehk siis 16:07:38.
Fotol on mõlemad objektid kui eelmiselgi fotol, kuid nende detailid on muutunud nii, nagu fotosuurendustel on näha. Mõlema objekti võrdlemiseks panin need samale pildile kõrvuti. Vasemal pool on varemvõetud objekt, paremal neli sekundit hiljem võetud.
Hilisemale pildile on lisandunud veel objekt taevas vahetult foto vasaku ääre juures. See tundub olema heledama sfäärilise keskmega tumeda rõngaga objekt, mille juures on teine must kera. Kogu objekti ümbritseb mitmevärviline valgusgamma.
Tegu võib olla UAOdega.

Vaade Tareste lahele Kärdlas rannarestoran 'Rannapaargu' juurest Fotol on punane poolsfäär ja kaks tumedat objekti teineteise peal meretasapinnal ja sfäärilise keskmega rõngaga objekt taevas
Fotol on näha muutunud detailidega pooleldi veest välja ulatuv punane kera koos vahetult selle kõrval oleva tumeda poolsfääriga, mille all on valge triip Fotol on näha merepiiril kahte tumedat eset teineteise peal, kuid kaks valget täppi nendest vasakul pool Fotol on heledama sfäärilise keskmega tumeda rõngaga objekt, mille juures on teine must kera
Võrdluspilt: punane poolsfäär ja selle detailid enne ja neli sekundit hiljem Võrdluspilt: kaks tumedat objekti teineteise peal ja kaks valget täppi nendest paremal pool enne ja kaks valget täppi tumedatest objektidest vasakul pool hiljem
Valge pilvesarnane moodustis ja väike must triip pildil Tallinna kohal 27. juunil 2010.a.

Foto on võetud Tallinna linnas Suur-Karja tänaval 27.06.2010.a. kell 13:47.

Pildistasin Niguliste- ja Toomkiriku tornikiivreid.
Fotosuurendusel leidsin, et pildil on Niguliste kiriku tornikiivrist paremal väike valge pilvesarnane moodustis, kuid lähemal uurimisel tundub see olevat UFOdega seotud valge aine, mida UFOd kasutavad enda maskeerimiseks sageli.
Samuti tornikiivrist paremal on veel väga väike must triip, mida võib seostada UAOga.

Vaade Niguliste- ja Toomkiriku tornikiivrite suunas Tallinnas Suur-Karja tänavalt Fotol on Niguliste kiriku tornikiivrist paremal väike valge pilvesarnane moodustis ja väike must triip Valge pilvesarnane moodustis võib olla UFOdega seotud valge aine, mida need kasutavad endi maskeerimiseks Fotol on väga väike must triip, mida võib seostada UAOga
Tumelillakat värvi heleda haloga ovaalne objekt Tallinnas Viru keskuse kohal 01. juulil 2010.a.

Foto on võetud Tallinna linnas Hobujaama tänaval 01.07.2010.a. kell 19:20.

Pildistasin Hobujaama tänava ääres kõrguvat Rotermanni kvartalisse jäävat vana veskihoone seina, milles on rivide kaupa roostetanud peadega atraktiivseid tõmmitsate päid näha.
Fotosuurendusel aga selgus, et taamal paistva Viru keskuse kohal taevas on näha tumelillakat värvi ovaalne objekt, mida ümbritseb hele halo. Oli kohe selge, et tegemist võib olla UFOga.

Vaade Hobujaama tänavale Tallinnas, taamal Viru keskuse kompleks Taamal paistva Viru keskuse kohal taevas on näha tumelillakat värvi ovaalne objekt Taamal paistva Viru keskuse kohal taevas on näha tumelillakat värvi ovaalne objekt Suurendus tumelillakat värvi ovaalsest objektist, mida ümbritseb hele halo
Valge hobuserauakujuline objekt, valge kerasarnane objekt ja kaks tumesinist väikeobjekti taevas
Haapsalu Tagalahe kohal

Foto on võetud Haapsalu linnas Tagalahe ääres 04.07.2010.a., kell 11:22:36.

Pildistasin Kuursaali juurde viiva tee ääres olevaid keerdpostamente koos taamal oleva Tagalaheäärese tsaari promenaadiga.

Fotosuurendusel selgus, et Tagalahe kohal Kuursaali hoonest ülalpool taevas on näha hoburauakujulist valget, õrna mitmevärvilise haloga ümbritsetud, objekti mille tagaosast lähtub lai sügavsinine triip.
Objektist paremal, vahetult foto ülaääre juures on näha valge objekt, mille juures on veel mitu valget moodustist ja millede juurest lähtub sügavsinine piirkond pildi ülaserva suunas.

Need mõlemad objektid koos neid ümbritsevaga on viide maskeerunud UFOdele.

Fotol märkisin veel ära kaks tumesinist väikest objekti, mis võivad olla UAOd.

Vaade Haapsalu Tagalahe-äärsele rannapromenaadile Fotol on valge hobuserauakujuline objekt, kolm valget objekti kobaras ja kaks tumesinist väikest objekti Taevas on näha hoburauakujulist valget, õrna mitmevärvilise haloga ümbritsetud, objekti mille tagaosast lähtub 
lai sügavsinine triip Kolm valget objekti kobaras koos ja nende juurest lähtub sügavsinine piirkond pildi ülaserva suunas
"Lilleõie" kujuline sügavsinise varrega valgete objektide kobar, mitu väikest valget objekti ja üks tume objekt
Haapsalu Tagalahe kohal

Foto on võetud Haapsalu linnas Tagalahe ääres 04.07.2010.a., kell 12:00:15. Foto on võetud samas piirkonnas aga 38 minutit hiljem kui eelmine foto..

Pildistasin Tagalahe äärse promenaadi lõpuosa, kus tagaplaanile jääb purjekate sadam ja Tagalaht.

Fotosuurendusel avastasin, et pildi ülaosas on kolm valget sfääri, millede vahelt lähtub pikk sügavsinine lai triip allapoole. Kogu kompositsioon meenutab lillekimpu taevas.
"Lillekimbust" paremal on kollaste ringidega märgitud ära kobaras neli valget objekti ja veel üks eemal kiudpilvest allpool.
Viimasest veel allpool, kahe pilvejoone vahel, on veel näha üks vaevumärgatav tume objekt.

Kokkuvõtteks võib öelda, et "Lillekimp" võib olla kolmest UFOst koosnev kobar, väikesed valged objektid võivad olla sama liiki, tume objekt võib aga olla UAO.

Vaade Haapsalu Tagalahe-äärse rannapromenaadi lõpuosale Fotol on taevas kolm valget objekti kobaras koos sügavsinise laia triibuga, viis väikest valget objekti ja üks tume laik 'Lillekimp' koos kolme vaikese valge objektiga suurendatult Kolm valget objekti koos nende juurest lähtuva sügavsinise laia triibuga meenutab lillekimpu taevas
Tohutult pika väljavenitatud valge sabaga kuus valget objekti Tallinna kohal
15. aprillil 2011.a.

Foto on võetud Tallinna linnas Toompeal Pika jala tänaval. Pildistasin Niguliste kiriku tornikiivri taustale ilmunud lehvikukujulise ülipika sabaga pilvetaolist moodustist, mille eesotsas oli näha vähemalt kuut valget objekti.
Foto tegemise aeg oli 15.04.2011.a., kell 14:32.
Fotol on näha tohutult pika väljavenitatud lehvikukujulise valge sabaga kuus valget objekti, selle lehvikukujulise saba laiema otsa eesotsas.
Tegu võib olla kiudpilve moodustisega, kuid samas ei saa ka välistada, et kuus valget objekti on maskeerunud UFOd.

Vaade Tallinnas Toompealt Niguliste kiriku tornikiivri suunas Fotol on näha tohutult pika väljavenitatud lehvikukujulise valge sabaga kuus valget objekti, selle lehvikukujulise saba laiema otsa eesotsas
Valge objekt pikliku pilvemoodustise peas, kaks roosat ovaali, sinakate laikude ümarrivi ja väikesed valged objektid pildil

Foto on võetud parvlaeval "Hiiumaa" 14.05.2012.a., kell 11:40:45.
Pildistasin motoriseeritud päästepaati. Pildistamise ajal märkasin taustal taevas kiudpilvi, millede sees oli nurga all pilvekiududega tihe valge ümara peaga piklik pilvemoodustis, mis tundus mulle olevat kuidagi veider ja mitte kokku sobiv kiudpilve triipudega.

Arvutis pildi fotosuurendusel leidsingi, et selle pikliku tiheda valge pilvemoodustise ümara pea sees on väike valge objekt, mis võib olla kas UFO või UAO.
Fotosuurendatud pildilt leidsin veel hulga huvitavaid objekte:
Pildi vasaku ülaääre lähedal on roosat värvi ovaalne objekt. Samasugune roosat värvi ovaalne objekt on ka vahetult kraananoka all näha.
Kraananoka all roosast ovaalsest objektist paremal on näha kaks valget objekti, mida ümbritseb tume halo.
Vahetult päästepaadi tuuleklaasist ülalpool on näha poolkaares tumesiniste laikude rivi.
Päästepaadi nina juures on mere taustal näha ülevalpool kolm valget objekt kolmnurga kujul ja üks köie lähedal.
Kõik need objektid võivad osutuda kas UFOks või siis UAOks.

Vaade parvlaev 'Hiiumaa' motoriseeritud päästepaadile. Taustal on näha Vormsi saare rannikuriba Fotol on väikese valge objektiga piklik pilvemoodustis kiudpilve sees, kaks roosat ovaalset objekti, 
viis sinakat laiku kaares, kaks valget objekti tumeda haloga ja mitu väikest valget objekti
Fotosuurendus pildi vasaku ülaääre lähedal olevast roosat värvi ovaalsest objektist Fotosuurendus kahest valgest objektist, mida ümbritseb tume halo Fotosuurendus kiudpilve sees olevast piklikust tihedast valgest pilvemoodustisest, mille peas on väike valge objekt
Fotosuurendus vahetult kraananoka all näha olevast roosast ovaalsest objektist Fotosuurendus päästepaadi nina juures mere taustal näha olevast kolmest valgest objektist ja 
valgest objektist köie lähedal Fotosuurendus päästepaadi tuuleklaasi juures näha olevatest poolkaares tumesiniste laikude rivist
Valge objekt pikliku pilvemoodustise peas, kaks roosat ovaali, hulk väikeseid valgeid objekte pildil

Foto on võetud parvlaeval "Hiiumaa" 14.05.2012.a., kell 11:41:15. Seega ajavahe eelmise foto tegemisega oli 30 sekundit.

Pildistasin sama päästepaati, kuid seekord nina poolt.
Fotosuurendatud pildil on näha hulk muutusi objektide paigutuses ja juurde on tekkinud rida uusi.
Kiudpilvede sees olev ümara peaga pilvemoodustis koos väikese valge objektiga selle keskel on ikka samas kohas.
Üks roosa ovaalne objekt on liikunud lähedale kiudpilvedele, teine on nüüd vahetult päästepaadi tuuleklaasi kohal näha.
Eelmisel pildil vahetult tuuleklaasi lähedal näha olnud sinakate laikude ümar-rivi on kadunud ja üksik sinakas laik on näha tuuleklaasist vasakul.
Ilmunud on paadi nina juurde mere taustal vähemalt kaheksa valget väikest laiku, mida ümbritsesin kollaste ringidega.
Paadi tagaosa taga mere taustal on näha vähemalt 12 valget väikest laiku, mida samuti ümbritsesin kollaste ringidega. Nende vahel on näha meres rohelist värvi merepoi.
Paadikaare all on näha veel üksik valge laik.
Seega 30 sekundi jooksul on fotodel suured muudatused toimunud. Roosad ovaalid on kohta muutnud aga lisandunud on hulk valgeid objekte.
Võib arvata, et valged väikesed laigud on ehk merelinnud, kas kajakad näiteks, kuid nende kaugus parvlaevast ei ole nii suur, et ma ei oleks suutnud neid mitte märgata, aga seal ei onud fotografeerimise ajal paraku midagi näha.

Kokkuvõtteks võib öelda, et ülalkirjeldatud objektide näol võib olla tegemist nii UFOde kui ka UAOdega.

Vaade parvlaev 'Hiiumaa' motoriseeritud päästepaadile nina poolt Fotol on väikese valge objektiga piklik pilvemoodustis kiudpilve sees, kaks roosat ovaalset objekti, 
12 valget objekti paadi päraosa taga, 8 valget objekti paadi nina juures Fotosuurendus ülaosas olevast roosast objektist näitab, et see koosneb suuremast valgest objektist, 
mille sees on väike valge objekt, mida katab pikk roosa triip Fotosuurendus teisest roosast objektist näitab, et see koosneb suuremast valgest objektist, mida katab roosa triip
Tagurpidi " V " kujuline tume objekt koos valge objektiga selle kõrval
Rohuküla sadama kohal

Foto on võetud Rohuküla sadamas 19.05.2012.a., kell 12:33.

Pildistasin Rohuküla sadama hoonet.
Fotosuurendusel avastasin, et fotol on näha sadamahoone kohal tume tagurpidi " V " kujuline objekt, mille parema külje juures on valge sfääriline objekt.
Tagurpidi " V " kujuline objekt annab tunnistust, et tegu võib olla sellise kujuga UFOga, mille kõrval võib olla väiksem UFO.
Maailma UFO-vaatluste suures hulgas on sedasorti kujuga objekte täheldatud siiski väga harva.

Vaade Rohuküla sadama hoonele Sadamahoone kohal on näha tagurpidi ' V ' kujuline objekt, mille parema külje juures on valge sfääriline objekt Fotosuurendus koos valgustasakaalu muutmisega näitab, 
milline näeb välja tagurpidi 'V' sarnane sügavsinine objekt koos valge objektiga selle juures
Sügavsinine piklik objekt Kassari saare kohal 15. juunil 2012.a.

Foto on võetud Kassari saarel 15.06.2012.a., kell 15:10.
Pildistasin restaureeritud tuulikut, mis jääb Vaemla-Kassari-Luguse tee äärde, umbes sinna kohta, kust pöörab tee alla Sääre tirbile.
Fotosuurendusel leidsin, et tuuliku tiiva kohal on taevas sügavsinine piklik objekt. Objektist ülalpool on näha kolme tumedat objekti vertikaalses rivis, aga vasemal pool on näha kolme tumedat objekti horisontaalses rivis. Suurest UFOst paremal ülalpool on näha kolme valget objekt kolmnurgakujulises asetuses ja ühe otsa juures vähemalt kolme valget objekti ning teise otsa juures suuremat valget objekti.

Kuna Kassari saarel on olnud huvitavaid UFO-vaatlusi ja sealt leidsin ka UFO-jälje kiviklibuselt ranna-alalt, siis võib teha järelduse, et see objekt võib olla suurem UFO koos väiksemate UFO-dega selle läheduses.

Vaade restaureeritud tuulikule Vaemla-Kassari-Luguse tee ääres Kassari saarel Hiiumaal Esimesel fotosuurendusel on näha tume piklik objekt veskitiiva otsast ülalpool Teisel fotosuurendusel on näha objektist ülalpool kolme tumedat objekti vertikaalses rivis, 
vasemal pool on näha kolme tumedat objekti horisontaalses rivis, ülalpool on näha kolme valget objekt kolmnurgakujulises asetuses
Lehekülje koostas
ja teostas
Ivo Tarmisto
insigiil