Keradega ümbritsetud UFO emiteerib valgust endast ülespoole Fotol on tabatud vähemalt kolm objekti liikumise peal Fotol on tabatud kaks objekti liikumise peal
Politsei vilkurit meenutava helesinise UFO tunde kestnud vaatlus
Avinurme vallas Adraku külas Ida-Virumaal
23. veebruaril 2013.a.

Sündmuse pani kirja ja saatis ka fotod UFOt vaadelnud 47 aastane Andrus Tsapenko Adraku külast.
“Tundmatu objekti vaatlus taevalaotusel toimus Ida-Virumaal, Avinurme vallas, Adraku külas, Jakobi talus 23.02.2013.a. Kell 19.00 läks minu abikaasa Natalja väli-käimlasse, mina istusin köögis arvuti taga. Natalja jooksis kööki sisse ja kutsus mind välja sõnadega: "Tule ufot vaatama!" Ma ei uskunud, aga välja läksin siiski.

Ja taevas nägin sinist-rohelist punasega vilkuvat objekti, mis meenutas politsei vilkurit. Kaugel taevas lendas lennuk, mis jättis valge saba enda järgi. Objekt oli temast tunduvalt kõrgemal.

Taevas oli selge, kuu paistis heledalt, pilvi taevas polnud. Õues oli külma -160 C. Läksin koju binokli järgi. Binoklist nägin helesinist objekti, mis meenutas ümmargust politsei vilkurit ja tema all vilkus punane tuluke. Siis objekt tõmbas end laiali pikaks lindiks ja tõmbles taevas nagu siksak, pärast venis veel pikemaks ja liikus ülikiirelt siksakina paremale ja tagasi. See kestis umbes 4 – 5 minutit. Lindi värvus oli sinine-punane ja väga ilus! Kaugust objektini oli tevalaotusel väga raske hinnata.

Jälgides objekti hakkas tunduma, et see liigub küllaltki kiiresti minu poole. Sellel hetkel Natalja karjatas: "Vaata, ta tuleb siia!" Pakkusin talle minna igaks juhuks koju varjule. Tema aga keeldus. Siis objekt suundus tagasi oma kohale.

Helistasin naabrile Rainile ja rääkisin mida näen. Tema mind ei uskunud, aga saatis vaatama oma väimehe. Ta ütles, et see on hiina lamp, mis aga minu arvamust mööda ei vasta üldse tõele. Siis objekt viibis samas kohas. Läksin ja tõin fotoaparaadi (SAMSUNG ES9) ja hakkasin pildistama automaatrežiimis, aga pildid tulid välja mustad. Proovisin umbes 4 korda ja loobusin.

Kell 20.00 suundusin tuppa, Natalja keeldus minuga tulema. Kell 20.50 Natalja kutsus mind välja, öeldes, et objekt lasi välja värvilisi linte. Väljas mingeid muutusi objektiga mina aga ei märganud. Läksime tuppa.
Kell 22.00 läksin objekti vaatama, see oli nihkund paremale ja vilkus samamoodi. Kell 00.30 läksin uuesti vaatama, objekt oli hästi kaugel - umbes Mustvee kandis.”

Andrus Tsapenko pildistatud originaalpiltide suurendused
ja filtrite rakendused koostaja poolt
Originaalphotot on veelgi suurendatud. Näha on UFO, mis on ümbritsetud keradega ja emiteerib valgust endast ülespoole Muudetud on heledust ja kontrastsust. Näha on UFO, mis on ümbritsetud keradega ja emiteerib valgust endast ülespoole Muudetud on heledust. Näha on UFO, mis on ümbritsetud keradega ja emiteerib valgust endast ülespoole Vaatleja on kaardil näidanud nooltega UFO asukohad erinevatel kella-aegadel
Kokkuvõte koostaja poolt
right arrow small Objekti vaatlemise kogu-aeg oli viis ja pool tundi ning objekt jäi veel peale seda aega taevasse.
right arrow small Vaatlejate arv oli kohati ühest kuni kolmeni.
right arrow small Objekt oli küllaltki kõrgel ja kaugel vaatlejast.
right arrow small Objekt oli muutnud oma asukohta võrreldes vaatluse alguse ja -lõpuga umbes 50 kraadi.
right arrow small Objekti vaadeli ka binokliga ning tehti fotosid kompaktkaameraga SAMSUNG ES9.
right arrow small Taevas oli näha sinist-rohelist punasega vilkuvat objekti, mis meenutas politsei vilkurit.
right arrow small Objekt tõmbas end vahepeal laiali pikaks lindiks ja tõmbles taevas nagu siksak, pärast venis veel pikemaks ja liikus ülikiirelt siksakina paremale ja tagasi. See kestis umbes 4 – 5 minutit. Lindi värvus oli sinine-punane ja väga ilus!
right arrow small Objekti äkiline ja kiire liikumine vaatlejate suunas, mis väljendub allpool olevas tsitaadis:
“Jälgides objekti hakkas mulle tunduma, et see liigub küllaltki kiiresti minu poole. Sellel hetkel Natalja karjatas: "Vaata, ta tuleb siia!" Pakkusin talle minna igaks juhuks koju varjule. Tema aga keeldus. Siis objekt suundus tagasi oma kohale.“
right arrow small Fotodelt on näha ühte, kahte ja kolme objekti.
right arrow small Objekti suurenduselt on näha ümarat objekti, mida ümbritsevad ringikujuliselt kerad, milledest fotole on jäädvustunud viis. Objekt tundub emiteerivat enda ülaosast ülesse suurt valgussammast. Valgussamba ülaosas on näha kolme kera ja sambast paremal veel kerasid.
UFO-foto koos suunavate joonte ja tekstiga Adraku küla asukoht Eesti kaardil
Fotol detailide paremaks märkamiseks on lehekülje koostaja need märgistanud. Adraku küla asukoht Eesti kaardil.
Fotosuurendus Ufost

Lehekülje koostas &
teostas Ivo Tarmisto
Insigiil
Tagasi algusesse