Ufolehekülg - Humanoidid - olendid Kosmosest

Tuntud kosmoseuurija ning raketispetsialist Konstantin Tsiolkovski ( 1857 - 1935 ) kirjutas juba omal ajal: "Meie tsivilisatsioon pole veel küps kosmilis-sotsiaalseiks suheteks. Seetõttu ei annagi maaväliste tsivilisatsioonide esindajad endast märku. Mitte sellepärast, et neid üldse kohal poleks, vaid sellepärast, et meie planeedi elanikud ei ole veel selleks ette valmistatud."

K.Tsiolkovski piltTsiolkovski leidis, et informatsiooni saamine teistelt mõistusega olenditelt ja seda enam nende vahenditu ilmumine võib esile kutsuda suuri sotsiaalseid kollisioone ja vapustusi ning tuua rohkem kahju kui kasu.

"Meil on raske ette kujutada maapealsetest olenditest midagi kõrgemat, nii nende omaduste kui ka tehnilise külje suhtes," kirjutas teadlane. "Sellepärast me ei suudagi nii kitsa silmaringiga oletada ega ette kujutada teiste olendite sekkumise võimalikkust Maa asjadesse."

Kuid tegelikkus on osutunud hoopis mitmepalgelisemaks ja tänaseni on üle kogu maailma jälgitud sadasid tuhandeid identifitseerimata lendavate objektide lende, hulgaliselt  on olnud maandumisi,  palju on nähtud humanoide ja maistel inimestel on tulnud kokku puutuda tulnukatega.


Mõisted:

Humanoid - inimesesarnane olend

Tulnukas ( alien - inglise keeles ) - tähistab olendit, kes on "võõras inimkonnale", kuid võib-olla mitte võõras Maale kui planeedile.

Kosmosetulnukas - selguse mõttes kasutavad ameeriklased Maa-välistest külalistest rääkides ka seda terminit, sest terminit tulnukas (alien) kasutatakse Ühendriikides ka mittekodanike kohta.

Selgitused :

Humanoide, olgu nende päritolu milline tahes, esineb kõikvõimaliku kuju ja suurusega.

Beit Bridge'i kohtumisel Aafrikas olevat üks humanoid väitnud, et ta võivat ilmuda mis tahes kujul, nagu inimene seda soovivat; kui too soovivat humanoidi näha pardina, võivatki ta pardi kuju võtta, või koletise või ükskõik kelle kuju.

Ajakirjast "Universum" Nr.1, aprill 1992, artiklist "UFO-uuringud  Argentiinas" humanoidide tüpologiseerimine argentiina ufoloogi FABIO ZERPA poolt:

humanoid tüüp1TÛÛP 1.

Olendid kasvuga 1,65 m kuni 2,3 m. Nahavärv tavaline, hele. Silmad, suu ja kulmud nagu inimestel. Juuksed lühikesed ja heledad, vahel kastanpruunid või mustad. Kehaehitus tavaline või pigem kõhn. Riietus ühes tervikus, sarnanedes mundrile, tuhmi hõbeda värvi. Vöömaterjal meenutab nahka, jalas poolsäärsaapad. Suhtleb telepaatiliselt, huuled ei liigu. Käitumine on ükskõikne või rahulik. Vahel hoiavad käes midagi helendava kera sarnast. Seda humanoiditüüpi on valdavalt nähtud naiselikus kehastuses.

Vaatluskohad: Brasiilia, Kanada, USA, Austraalia, Argentiina.

humanoid tüüp2

TÛÛP 2.

Väikesed olendid kasvuga 1 m kuni 1,4 m. Rohelise nahavärviga. Silmad on kergelt kõõrdi, kõrge laup. Kui on õnnestunud näha juukseid, siis olid need mustad. Peas on midagi skafandri või kiivri taolist. Käitumine agressiivne, mõnikord uuriv. Dialoogi ei astu.

Vaatluskohad: Kanada, USA; Prantsusmaa, Taani, Argentiina

humanoid tüüp3

TÛÛP 3.

Olendid kasvuga 1,6 kuni 2 m. Nahavärv hele. Silmad vaatavad kõõrdi, lõug tavaline ja veidi teravaotsaline. Juuksed heledad ja pikad, kiharad ulatuvad seljale. Tugeva kehaehitusega. Riietus tumepruuni või halli värvi. Vahel kannavad väga laia vööd. Enamikel juhtudel käivad paljajalu. või madalates saabastes. Omavad telepaatilisi võimeid, mille mõju toimel tunneb kontaktler rusuvat tunnet või kaotab teadvuse. Käitumine ükskõikne.

Vaatluskohad: Brasiilia, Tshiili, Mehhika, Inglismaa, USA, Argentiina.

humanoid tüüp4

TÛÛP 4.

Väikest kasvu olendid 1m kuni 1,4 m. Nahavärv kollakasvalge, justkui põlenud. Silmad kõõrdi, suu meenutab pragu, nina terav. Juusteta või lühikeste heledate juustega. Pea on alati ebanormaalselt suur (kui võrrelda inimesega) ja ei ole keha proportsioonides. Kere tavaline, jalad lühikesed, käed pikad. Riietus hall või roheline, peas lame barett. Käitumine rahulik, ühelgi juhtumil pole kontakteerunud inimesega.

Vaatluskohad: USA, Prantsusmaa, Kanada.

humanoid tüüp5TÛÛP 5.

Väga väikest kasvu olendid 85 cm kuni 1 m. Hele nahk. Silmad ümmargused, nina ja kõrvad teravatipulised, suu ümberpööratud V tähe kujuline. Kõrged põsesarnad, suur pea, laiad õlad, toekas kere, lühikesed jalad. Riietus koosneb kahest osast, valdavalt sinist värvi. Vööl ja käistel punakas varjund. Vööl on valgusallikas, kust lähtub paralüseeriva toimega kiir.

Vaatluskohad: Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Shveits.

TÛÛP 6.

Olendid, mille keha on kaetud karvadega. karvane olendÜksikasjalikud andmed puuduvad, kuid pealtnägijate jutustuste järgi on nähtud ka selliseid olendeid. Hiilgavate silmadega karvast olendit on aga korduvalt nähtud Hiiumaal Tahkuna poolsaarel 1991.a. Samast ajast ja kohast pärineb ka lendobjekti vaatlus.

Vaatlus Tahkunas

humanoid tüüp7

TÛÛP 7.

Olendid kasvuga 1,7 kuni 2,2 m. Nahavärv roheline. Silmad ümmargused, kulmud tihedad, nägu avatud. Tugeva ja rühika kehaehitusega. Käel neli sõrme. Jalanõud riietusega ühes tükis. Suud ja nina katab gaasimask. Käitumine ükskõikne. Ühes käes paralüseeriva toimega toru.

Vaatluskohad: USA, Austraalia, Iraan, Brasiilia.

humanoid tüüp8

TÜÜP 8.

Kõrget kasvu olendid 1,7 kuni 2 m. Kui vahel on õnnestunud näha nägu, siis on see kaukaaslase tüüpi, aukuvajunud silmadega. Tavalise kehaehitusega. Riietus on ühes tervikus ja meenutab tumedavärvilist tuukriü likonda. Peas on sätendav kiiver, silmakaitsega. Jalas saapad. Käitumine agressiivne, vahel ettevaatlik. Kõne meenutab vingumist, keel on tundmatu.

Vaatluskohad: Hispaania, Prantsusmaa, Argentiina.

Möödunud sajandite inimestele olid humanoidid üsna tavalised ja endastmõistetavad olendid, keda kutsuti taevarahvaks. Peeti loomulikuks, et taevarahvas end inimestele üsna sageli ja vargsi näitasid. Keskaegsed valitsejad Prantsusmaal aga pidasid paremaks välja töötada seadusi, millega saaks taevasõidukitega reisijaid karistada.

Soome ufoloog Tapani Kuningas on klassifitseerinud humanoidide ja maalaste kontakte järgmiselt:

  Passiivne kokkupuude kauge vahemaa puhul (kaugus vähemalt kümneid meetreid). Humanoid ja inimene vaid vaatlevad teineteist.

  Aktiivne kaugkokkupuude, kus humanoid ja inimene viipavad teineteisele käega jne.

  Visuaalne lähikontakt, kus humanoid ja inimene vaatlevad teineteist hästi lähedalt näost näkku.

  Visuaalne lähikontakt, millega kaasneb sõnaline või telepaatiline suhtlemine.

  Puhttelepaatiline kontakt, millega ei kaasne otsene kokkupuude humanoidiga (olendi nägemine).

  Kontakt raadio või televisiooni vahendusel

  Visuaalne suhtlemiskontakt, millega kaasneb lendavasse kettasse minek ja isegi sellega lendamine.