UFOuurijad

Kenneth  Arnold

See oli 24. juunil 1947.a., kui Kenneth Arnold K.Arnoldi piltnägi üheksast objektist koosnevat rivi, juhatades sellega sisse kaasaegse UFO-ajastu. Arnold oli Callairi lennuki üksik piloot, kes oli eraviisiliselt kaasatud otsima hukkunud mereväetranspordilennukit C-46.

See tal ei õnnestunud, kuid seevastu ta kirjeldas  Cascade'i mägedes mäe Mount Rainieri, Washingtoni osariik USA, nõlvade lähedal lennanud grupi lennurivistuses talle tundmatute objektide liikumist kui "lutsukividena mööda vett visatud taldrikud". Keegi ajakirjanik mugandas selle võrdluse terminiks "lendav taldrik", andes sel viisil neile objektidele tänaseni kestva nime.

Taldrikute kiiruseks hindas Arnold 1300 - 1700 miili/h, mis pidi olema kiirem kui ükski tolleaegne lennuk suutnuks lennata. Rivistuse pikkuseks hindas ta umbes 5 miili ja see asus Arnoldi lennukist umbes 25 miili kaugusel. Iga üksiku objekti suurus tundus olevat umbes 2/3 lennukist DC-4 ( üks juhtus temaga samal ajal taevas olema ning see andis võimaluse võrrelda).

Kenneth Arnoldi juhtum


Charles  Berlitz

Sündinud 23. novembril 1914.a. New Yorgis.
Surnud 18. detsembril 2003.a., Tamarac, Florida, USA

Charles Berlitz oli kirjanik ja uurija.

Ta on üks peamisi, kes pooldab teooriat, et lennukite ja laevade kadumised Bermuuda Kolmnurgas, on seotud UFO fenomeniga.

Lõpetas 1936.a. Yale'i ülikooli cum laude. Asutas Berlitzi keeltekooli, valdab paljusid keeli.

II Maailmasõja päevil teenis välja kapteni aukraadi. Võttis osa sõjategevusest Euroopas ja Ladina-Ameerikas.

On kirjutanud ja kirjastanud üle 50 keeleõppe raamatu, turistidele taskusõnaraamatu. Tunneb huvi arheoloogia vastu, Atlantise legendi vastu ja on sealt jõudnud UFO fenomeni käsitluseni.

Tema sulest on ilmunud näiteks:


Edward  Uhler  Condon

Sünd: 2. märtsil 1902.a., New-Mexico osariigis Alamogordo lähedal, USA. E.Condon

Nooruses töötas ajakirjanikuna. Peale õpinguid ülikoolis sai temast tuumafüüsik , kes on töötanud selliste projektidega nagu radari täiustamine, aatomipomm ja kosmosesüstiku projekteerimine.  Ta oli endine Riikliku Standardite Büroo direktor. On teaduste doktor.

USA Õhujõudude tellimuse peale 1966.a., pani tolleaegne senaator Gerald Ford ( hilisem USA president ) aluse UFOde ametlikule teaduslikule uurimisele, luues nn. Condoni Komisjoni. Dr. Edward Uhler Condon juhtis Colorado Ülikoolis kahe aasta jooksul teadlaste rühma, kes uuris UFO nähtusi.

1968.a. detsembris lõpetas komisjon tegevuse ning avaldas Condoni aruande, milles oli jõutud järeldusele, et UFOdel ei ole teadusliku uurimistöö seisukohalt tähtsust.

Võib kahelda, kas dr. Condon oli nimetatud järeldust tehes erapooletu, sest aruandes esitatud järeldused ei peegelda ilmselgelt uuringute tegelikke tulemusi.

Lühidalt: uurimise käigus tuli tõenäoliselt päevavalgele tähtsaid materjale, kuid avaldatud seisukohad näib valitsus olevat komisjonile peale surunud.


Erich Von Däniken

sünd.14. aprill 1935.a., Zofingen, ShveitsE.V.Däniken

Erich Von Däniken on mitmekülgne uurija ja kirjanik.

Von Däniken usub ja jätkuvalt populariseerib teooriat, et Maad on tuhanded aastad tagasi külastanud kõrgeltarenenud tsivilisatsioonide esindajad Kosmosest, kes näisid sellel ajal Maal elanud inimestele kui Jumalad.

Ta oletab, et need muistsed astronaudid andsid Maa asukatele edasi teadmisi ja oskusi ning viljastasid väljavalitud Maa naisi, et välja kujundada inimevolutsiooni uus staadium.

Von Däniken on oma teooriate paikapidavusele otsinud ja leidnud tuge muistsetest legendidest, Piiblist ja arheoloogilistest väljakaevamistest.

Ta on lõpetanud St.Michel College'i Friburgis, Shveitsis. Ärialal on edu saavutanud hotelliomanikuna.

Ta on avaldanud palju artikleid muistsetest astronautidest mitmetes ajalehtedes ajavahemikul 1959 kuni 1968.

Peale oma esimese raamatu "Chariots of the Gods" avaldamist, alustas ülikoolides üle kogu maailma loengusarjade läbiviimisega. Tema kahe esimese raamatu alusel on vändatud dokumentaalfilm nimega " Chariots of the Gods". Sama filmi TV variant sai nimeks "Muistsete astronautide otsingul".

Von Däniken on järgmiste raamatute autor:

Olavo  Fontes

Sünd. 9. juuni 1924.a., Bahia, Brasiilia

Surn. 9.mai 1968.a.

Füüsik, kes oli APRO Brasiilia korrespondent. Uskus, et UFOd on humanoidide liikumisvahendid. Arvas, et humanoide on inimkonna suhtes nii vaenulikke kui ka sõbralikke.

Ta sai ülemaailmse tuntuse kui APRO kohalik uurija. Tema kaudu on maailmale tuntuks saanud Antonio Villas - Boase juhtum, kus tavaline farmer võeti lendava ketta pardale. Seal viidi temaga läbi meditsiinilised uuringud ning lõpuks oli tal suguühe humanoidiga.

Fontes on põhjalikult uurinud UBATUBA piirkonda Brasiilias, kus väga pika perioodi jooksul on toimunud palju seletamatuid UFO nähtusi.

Tema sulest on ilmunud palju UFOartikleid APRO Bulletin'es aga samuti FSR-s, maailma ühes kõige tähtsamas ja mõjukamas UFO ajakirjas, Flying Saucers Review.

Olavo Fontese artiklid


Stanton  Terry  Friedman

Sünd. 29. juuli 1934.a., New Yersey, USA

Elukoht: 31628 Trevor Avenue, Hayward, California 94544

Aatomifüüsik, UFOloengute pidaja. On "UFO Research Institute" ( UFORI ) rajaja ja direktor.

Ta on üks vähestest kosmoseteadlastest, kes on end täielikult pühendunud UFOuurimisele.

Peale 20-aastast ufouuringuid on ta veendunud, et UFOnähtuste sisuks on Maad külastavad intelligentsete olendite poolt juhitavad ruumilaevad.

On mitmete tuntud UFOorganisatsioonide liige nagu:

Kuulub samuti mitmete USA teadusorganisatsioonide liikmete hulka:

Ta on esinenud sadades üleühendriiklikes TV programmides. On avaldanud palju artikleid UFOde kohta ja võtnud osa paljudest UFOuurimis ekspeditsioonidest. Tema sulest on ilmunud UFOraamat :

Kodulehekülg


Budd  Hopkins

Ta on aastaid uurinud UFOsid ning teda loetakse USA-s oma ala suureks autoriteediks eriti regresshüpnoosi alal taastamaks nn. mäluaukusid humanoidide poolt röövitud isikutel.B.Hopkins

Budd Hopkins on tegelikult maalikunstnik ja skulptor ja tema töid võib näha paljudes suurtes muuseumides. Elab koos abikaasa ja tütrega New Yorgis.

Humanoididega kokkupuutunud isikute mäluaukudest on kirjutanud raamatu

Pärast raamatu ilmumist saabus talle palju kirju inimestelt, kes kirjeldasid endaga toimunud analoogseid juhtumeid. Teiste kirjade seas oli ka " Kathie Davieselt "  (varjunimi) saadud kiri.  K.Daviese isikuga läbiviidud pika uurimistöö tulemusena, millest võtsid osa nii psühholoogid, arstid, keemikud jne., valmis B.Hopkinsil raamat

Kodulehekülg


Joseph  Allen  Hynek

A.Hyneku piltTa pühendas peaaegu 40 aastat oma elust UFOde uurimisele. Kaua aega täitis ta USA Õhujõudude teadusliku konsultandi kohuseid ja oli surmani selles valdkonnas suurim autoriteet. Doktor Hynekil on ka traditsioonilise teaduse ees soliidseid teeneid. Tema raamat " UFO: katse läheneda teaduslikult" ilmus 1972.a. ning seda on hiljem korduvalt välja antud. Raamatu kirjutamise ajal oli ta Lindheimeri Astronoomiakeskuse direktor, juhtides ühtlasi Loode Ülikooli astronoomiateaduskonda.

Varem oli teadlane Massachusettsi osariigis asuva Astrofüüsika Observatooriumi asedirektor ning juhtis NASA egiidi all toimetatavat satelliitide jälgimise programmi.

Dr. Hynek on kirjutanud monograafia "Mida ma arvan UFO probleemist" ning hulganisti artikleid ja teaduslikke ettekandeid. Ta algatas Evanstonis ( Illinoisi osariik ) Ameerika UFOde Uurimise Teadusliku Keskuse loomise idee ja juhtis keskuse tööd kuni elu lõpuni.
Kodulehekülg


Jüri  Lina

Jüri Lina UFOalaseid artikleid on avaldatud Eestis, Venemaal, Soomes, Rootsis, Norras, Belgias, Inglismaal, Iisraelis, USA-s, Jaapanis jm.J.Lina pilt

Suvel 1979.a. avaldas kirjastus "Alea" Helsingis tema raamatu:

Aastal 1984 ilmus selle teose täiendatud versioon Stockholmis rootsi keeles.

Augustis 1992.a. ilmus J.Lina rootsikeelne raamat:

Eesti Raadio on andnud eetrisse mitu Jüri Lina UFO-teemalist saadet.

Ukraina UFO-uurimise Instituudi Teaduslik Nõukogu otsustas oma istungil 18.02.1993.a. valida Rootsis eluneva Jüri Lina oma uurimisasutuse ( RIAP ) auliikmeks.


John  Keel

sünd: 25. märts 1930.a.

On kirjutanud UFOdest ja pidanud loenguid juba alates 1945.a.

Ta arvab, et UFOd on sellise intelligentsi avaldus, kes tahtlikult petab inimkonda ja segab vahele inimeste asjadesse.

Need olendid ( keda ta nimetab ultraterrestrials ) oletatavalt avaldavad ennast ükskõik millisel kujul, mis on parasjagu valitseva kultuuri ja tehnika tasemega kooskõlas .

Tema kirjutatud on järgmised raamatud:


Tunne  Kelam

Tunne Kelami piltUFOnähtuste üks esimesi avalikkusele propageerijaid ja analüütikuid Eestis.

Tema sulest on ilmunud kümneosaline artikkel " Kas külalised kosmosest " ajalehes "Edasi" alates 19. detsembrist 1967.a.

Arvestades tolleses Nõukogude Eestis valitsenud ateistliku ja läbinisti materialistliku ilmavaate olemasolu ning kõigi massiteabevahendite allutatust tsensuurile, oli T.Kelami artikli ilmunine omaette kangelastegu. Pole ju eestlastele saladuseks, et hilisemal nõukogude perioodil oli ta pika aja jooksul ebasoosingus ning pidi töötama sellistel ametikohtadel, mis andsid vaevalt elatist.

T.Kelam on valitud 1992, 1995, 1999–2003 Riigikogu liikmeks ja on valitud kümnel korral Riigikogu aseesimeheks.
Käesoleval ajal on T.Kelam ühena kuuest Eesti esindajast Euroopa Parlamendis. Ta kuulub parlamendi suurimasse, Euroopa Rahvapartei ja Euroopa Demokraatide saadikurühma.


Coral Lorenzen

sünd: 2. aprill 1925.a., Wisconsin, USALorenzenid

Üks APRO ( Aerial Phenomena Research Organization ) rajajatest.

APRO Bulletin'i kirjastaja.

Coral ja Jim Lorenzenid  

C.Lorenzen arvab, et UFOd on humanoidide sõidukid teistest päikesesüsteemidest. Esimest korda nägi ta UFOt üheksa aastaselt. Kokku kolmel korral on näinud UFOde lendu ja kolmandal korral vaatlesid seda veel umbes 300 inimest.

Lõpetas 1941.a. ülikooli. 1952.a. koos abikaasa Leslie Jamesiga rajasid APRO.

Tema raamatud:

Koos abikaasa J.Lorenzeniga on kirjutanud :


Leslie  James ( Jim )  Lorenzen

sünd: 2. jaanuar 1922.a., Minnesota, USA

Erialalt elektroonik. APRO rajaja.

On ühe maailma vanima ja autoriteetsema UFOorganisatsiooni direktor ja temast on saanud maailma üks parimaid väliuurijaid.

Tal on ülikooli diplom  elektroonika erialal aastast 1938. II Maailmasõja ajal oli raadiooperaator armees. Hiljem töötas raadioinsenerina.

Koos abikaasaga on kirjutanud järgmised raamatud:


Aime  Michel

sünd: 12. mai 1919.a., St. Vincent les Forts, Prantsusmaa

Aime Michel on väliuurija ja kirjanik.

Maailma tuntuim UFOloog ja Prantsusmaal paranormaalsete nähtuste uurimise üks juhtivamaid isikuid.

Ta on püstitanud UFOloogidele ühe põhireeglitest:

" UFOloogia kuldreegliks peaks olema : Mõtle kõikvõimalikule, kuid ära usu midagi pimedalt. "

Ta arvab, et UFOd on segatud Maailmaajaloo kontrollsüsteemi ning usub, et avalik kontakt humanoididega ei saa toimuna enne poolesaja aasta möödumist.

1939.a. lõpetas ta Marseillei ülikooli filosoofia erialal.

1958.a. kuni 1974.a. töötas Michel UFOde väliuurijana  " Radio Television Francaise". Sellel perioodil kirjutas ta palju artikleid, mis avaldati FSRs.

Tema sulest on järgmised raamatud :

Samad raamatud on avaldatud inglise keeles järgmiste nimede all :


Fabio  Zerpa

Argentiina kõige tuntum professionaalne ufoloog.

17. novembril 1959.a. nägi esmakordselt lendavat taldrikut ja sellest päevast sai alguse tema pidev huvi UFOnähtuste vastu.

1960.a. hakkas ta koos oma lähedase abi parapsühholoogiadoktori Norberto Ariasega küsitlema kontaktlereid.

1973.a. asutas ajakirja "Neljas mõõde".

Enne UFOuurimisperioodi töötas F.Zerpa kinematografistina ning on seda oskust kasutanud ka UFOuuringutes, olles umbes 25 dokumentaalfilmi autoriks.

Teadusringkonnad  ja avalikkus tundsid tema UFOloogilise tegevuse vastu üha suurenevat huvi ning see viis 1968.a. Kosmiliste Nähtuste Uurimise Rahvusliku Organisatsiooni  -  ONIFE loomisele. Selle juurde asutati 1977.a. omakorda Psühhoruumiliste Uuringute Keskus -  CEP.

Viimase loomise puhul ütles Zerpa: " Ma mõistsin, et UFOnähtustega kaasneb terve kultuur ja uus inimene - inimene teistsuguste teadmistega... "

Vaata teemat " Humanoidid - olendid kosmosest", kus on kasutatud F.Zerpa humanoidide tüpologiseerimist.

Kodulehekülg