Lendav ketas

Ufonähtused HiiumaalSisukord

1×1px
Ivo Tarmisto
Kodulehekülg
Tundmatu ilmingud
Eestis
Ufonähtused Hiiumaal
Ufoseadeldised Eestis
Kaks ufokiirt
Kõlkuva rõngaga Ufo
Sabaga tumepunane kera
Ufo madalal mere kohal
Viited & Video
E-post

1×1px

Lehekülje koostas &
teostas Ivo Tarmisto
insigiilLumivalge kõlkuva rõngaga Ufo


Sündmuse tunnistajaks oli 51 aastane kõrgema haridusega Emmaste küla elanik Külliki Varind.

Sündmus toimus 22. jaanuaril 1994. aastal. Siis lüpsjana Emmaste POÜ-s töötanud Külliki Varind väljus varahommikul kell 3.45 oma korterelamu uksest, et võtta jalgratta, kui ta märkas katlamaja suunas metsa kohal suurt laperguse kujuga võika värvusega punakas-lillakat laiku.
Võika värvusega punakas-lillakas lapergune laik Jooniste kuju on visandatud sündmuse pealtnägija Külliki Varindi poolt.
Värvid on lisatud lehekülje koostaja poolt.
Väljas oli täiesti pime, külma võis olla paari kraadi ümber, sest rattaga sõites käed külmetama ei hakanud ning maapind oli lumega kaetud. Emmastest minema hakates oli tuul nõrk. Naine hakkas jalgrattal sõitma umbes kolme kilomeetri kaugusel asuva Metsalauka külas oleva samanimelise farmi suunas mööda maanteed. See suure täiskuu suurune lapergune laik liikus umbes metsalatvade kõrgusel kogu aeg sõitjaga sama kiirusega, suunaga Metsalauka poole. Taevas oli pilves, aga see olevus liikus aina edasi. Pilved teda ei riivanud. Naine mõtles, see on imelik, et täna kuu kaasa sõidab. Laik liikus laperdades ja muutis oma laperguse kuju lilleõie krooni sarnaseks, mis oli avatud ülespoole. Krooni ümbritses külgedel horisontaalne kiirgus. Sellisena joonistas nähtuse üles K.Varind.

Lilleõie sarnane kroon

Kui ta jõudis umbes 200 - 250 meetri kaugusele Metsalauka lauda teeristist, siis muutus ümberringi äkki väga valgeks nagu keevitusvalgus on. Siis muutus see laperdav "olevus" äkki hoopis teistsuguseks. Tema ülemine osa oli lumivalge terava tipuga ümarate äärtega koonuse kujuline, mille ümber kõlkus lumivalge rõngas ja mille alt maapinna poole olid suunatud kollaka valguse leegid, nagu allpool oleval joonisel näha on. Lumivalge kõlkuva rõngaga koonusekujuline objekt See oli suure täiskuu läbimõõduga. Mingisugust häält kuulda ei olnud.

Edasi sõita rattaga ei saanud ega julgenudki, sest oli selline tunne nagu ta oleks olnud elektriväljas. Kunagi varem sattus ta laudas elektrivoolu alla ja tunne oli samasugune. Ümberringi olev valgus oli selline nagu siis, kui kunagi varem lauda piksekaitsmesse välk lõi ja kõik laudas olijad terve päeva nagu poologarad olid. Nähtust jälgides tekkis ka hirmutunne. Ta kordas kogu aeg, et minge aga Nurste edasi.

Ta ootas tükk aega, lootes et Kastein Jüri pidi karjanaiste autoga kohe järele tulema. Kui autotuled kirikumänniku kohal paistma hakkasid, siis kustusid teeristis need tuled. See kummitus võttis jälle endise laperdava kuju ja ujus üle karjakoplis oleva kivivirna ja kadus metsa taha.

Lauda kass Miisu ootas nagu igal hommikul tee ääres ja see pani koleda kräunumisega metsa poole. Ilmus tagasi alles õhtul samuti näugudes.

Lehmad olid laudas väga ärevil. Muidu nad magavad, kui tööle jõutakse, aga seekord olid nad üleval ja Küllikil koos Endla Kaugesaluga oli tükk tegemist, et nendega hakkama saada. Külliki silmad olid täiesti punased ja jooksid kogu aeg vett. Tunne oli selline, nagu tookord pikselöögi järel. Ka Endla kurtis, et on kuidagi imelik õhustik laudas. Töölt koju jõudnud magas Külliki terve päeva maha.

Külliki Varind jutustas, et seda olevust on lauda kandis varematelgi aastatel nähtud. Liikumise suund on ikka teeristil olevast alajaamast üle ja taamal oleva metsa suunas.

Pikselöögi järel ja nähtust vaadates oli täpselt samasugune tunne. Kõik luud ja liikmed olid väga kerged, pea oli üliselge. Ei teadnud kuhu minna või mida teha.

Tugev tuul tõusis siis kui see olevus Metsalauka teeristil maandus. Kuigi see oli ära ujunud tuli laudas vilkus ja kuna väljas oli väga tugev tuul tõusnud siis laudasolijad kartsid, et vool võib ära minna. Tuul oli kuidagi vihuritaoline ja pärast hakkas tugevasti tuiskama. Väljas oli kottpime. Kui see olevus maandus, oli ta täpselt teeristi kohal ja umbes alajaama kõrgusel. Vasakul oli alajaam täiesti valge ja paremal pool laut valgustatud. Valge rõngas kõlkus kogu aeg ümber koonusekujulise osa. Nähtust teeristil ta vaatas umbes 10 minutit ja kogu vaatluse aeg võis olla umbes pool tundi. Tema piirjooned olid täiesti selged. Nähtust vaadates ta ise naeris, et nüüd siis on väga klassikaline UFO platsis.

How to Use "Google Translate"


The First Way:
  • Choose from the "Google Translate" gadget the language you want to translate into and select it and the whole web page text is translated into your choosen language.
The Second Way:
  1. Select the text you want to translate on the web page.
  2. Choose "Copy" for the selected text.
  3. Click on the "Google Translate" gadget text area.
  4. Now opens the "Google Translate" web page and paste the selected text into the form box.
  5. Choose from the right form the language you want to tramslate into and click on "Translate".
Tagasi algusesse